anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ktoś już posiada Sony Tablet S?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ktoś już posiada Sony Tablet S?

Witajcie,
nie miałem jeszcze okazji przetestować tego urządzenia, może ktoś już posiada go? Wygląd mi się bardzo spodobał, szczególnie kształt (grubszy na górze). Ciekawe rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka są ciekawie rozwiązane przyciski na panelach bocznych. No i system Android, który według mojej oceny jest jednym z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Ciekawe jaka będzie możliwość aktualizacji. Poniżej recenzja tego modelu:
http://www.pcpro.co.uk/reviews/tablets/370165/sony-tablet-s

130 ODPOW. 130
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie ma to jak porównywać dane z dwóch różnych okresów w roku :thumbsup:
Nie twierdzę, ze Android przegonił Apple, ale na pewno dostępnych jest znacznie więcej aplikacji.

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Nie ma to jak porównywać dane z dwóch różnych okresów w roku :thumbsup:


Zgadzam się. Na dodatek nawet nie tego samego roku :P


Tak się składa że robię akurat research na temat Androida i numer aplikacji na Appstorze i Android Markecie jest dosyć zbliżony.


O a w marcu było tak

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

kris napisał(a):

ja się zastanawiam nad wersją 32GB WiFi. Stwierdziłem, że bardzo potrzebuję dużego dysku, a 3G już mniej, bo mogę sobie podpiąć modem pod microUSB.


Masz jakiś namiar na taki modem? Podłączany przez micro USB i pracujący na Androidzei.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Jak juz pisałem w innym watku - testowałem na własne oczy nowe "dzieło"SONY
Pod zględem wykonania - FATALNIE. Tandetny plastik - oczywiscie "glossy" - bo jakzesz mogłoby być inaczej (czyli drożej w produkcji) Parametry techniczne - daleko poza czołówką (Tegra jest ok 3x słabsza od A5 w iPad2) O ilości aplikacji nie wspominając

Byłem, widziałem - w życiu bym tego nie kupił za więcej niż 1300zł
Wyszedłem ze sklepu z iPadem 2 w wersji 3G z 32 GB pamięci flash
Zapłaciłem więcej (mogłem wszakże wybrać 16GB bez 3G) ale było warto! Niestety- w swiecie tabletów na dzień dzisiejszy liczy się tylko iPad. Jest to fenomenalnie przemyślana konstrukcja i znakomicie funkcjonujące urzadzenie. Pewnie - ma swoje drobne wady - na razie na pewno nie zastąpi PC'ta (nie po to go zresztą kupiłem) ale za parę lat przepowiednia Jobsa o świecie "post PC" na pewno się sprawdzi. Nadejdą 4-8 rdzeniowe procesory, stanieją pamięci Flash - i zacznie się prawdziwa rewolucja technologiczna

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

mobor napisał(a):

Jak juz pisałem w innym watku - testowałem na własne oczy nowe "dzieło"SONY

Ja bym na własnych oczach nie testował, ale jak kto woli. A poza tym, powtarzasz się i to jest nudne. Tobie nie pasuje? Super, innym się spodoba.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Jeśli chodzi o technikalia - ipad2 jest 4-5x szybszy od Tegry 2 która jest w tablecie SONY
Wykonanie Sony - tragiczne - w porównaniu do iPada którego mam od tygodnia
Jestem bardzo zadowolony z wyrobu Apple - swietny design, wykonanie i kapitalne, spójne srodowisko programowe. Wszystko działa wzorowo.
Teraz rozumiem dlaczego tak cięzko jest (i będzie)komukolwiek zagrozic pozycji iPada...
Sony moim zdaniem - przy obecnej cenie swojego produktu - nie ma żadnych szans.
Musieliby wystartować z dyskontem rzędu 30% żeby choćby próbować zając jakąś sensowniejszą czesć rynku

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Co drugi post mobora prędkość iPada rośnie diametralnie, z trzykrotności zrobiła się już pięciokrotność Tegry :slight_smile:

Jeśli z czymś już porównujemy tablet Sony to chyba lepiej było by go porównać z iPadem ale w pierwszej wersji. Wszakże to również pierwsza wersja takiego urządzenia. I jak na początek jest całkiem fajnie. Jak już pisałem nieco innymi słowami popieram wszystkich którzy popierają Androida. Wg mnie właśnie w Androidzie który łączy siły z Google i usługami chmurowymi drzemie największy potencjał. Ten sam kalendarz, pocztę, kontakty a nawet pliki mogę mieć na komputerze PC, laptopie, tablecie. Na każdym z tych urządzeń każda usługa wygląda tak samo. Niczego nowego nie muszę się uczyć, doszukiwać, kombinować. Apple ma dużo atutów ale "lubienie się" z wieloma innymi potentatami na rynku na pewno do nich nie należy.

Pozdrawiam
cogito

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Oj tam..się przejmujecie. Każdy gwiazda ma swoje pięć minut :c2

Wracając do tabletu. Jedno jest pewne - SONY ma oryginalny design i japko nie będzie się sądzić z SONY oraz blokować sprzedaży (jak się sprawa ma z Samsungiem).
Mi się podoba ten design. Przyjemnie dzięki temu leży w łapce :thumbsup:

Poza tym - ileż można pisać, że ipad i S to produkty kierowane do inne grupy chociażby z uwagi na system operacyjny.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

cogito napisał(a):

Jak już pisałem nieco innymi słowami popieram wszystkich którzy popierają Androida. Wg mnie właśnie w Androidzie który łączy siły z Google i usługami chmurowymi drzemie największy potencjał. Ten sam kalendarz, pocztę, kontakty a nawet pliki mogę mieć na komputerze PC, laptopie, tablecie. Na każdym z tych urządzeń każda usługa wygląda tak samo. Niczego nowego nie muszę się uczyć, doszukiwać, kombinować. Apple ma dużo atutów ale "lubienie się" z wieloma innymi potentatami na rynku na pewno do nich nie należy.

Pozdrawiam
cogito



Z tym konkretnym zdaniem tylko się nie zgodzę.
Ty akurat używasz PC, Windowsa itp. Znam wielu użytkowników, którzy mają laptopy maca, stacjonarny w domu maca, nawet w pracy stacja robocza do montażu nieliniowego to mac. Oni musieliby się uczyć innego oprogramowania. Dla nich iPad to normalność, możliwość synchronizacji itd.
W dzisiejszym świecie technicznym trudno ocenić co jest lepsze. Każdy produkt jest kierowany do danego odbiorcy. Tylko często jest tak, że ktoś kupuje dany produkt bo kolega kupił, bo ktoś powiedział na forum, że to jest 4-5x szybsze od produktu konkurencji. A potem rozczarowanie, bo dany produkt to inna filozofia, inne oprogramowanie (często kosztujące krocie) itp.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Troche mnie zastanawia pisanie o synchronizacji wszytskiego na Androidzie tak jakby iPad tego nie oferował. Otóż działa to tak samo, nawet mając VAIO synchronizacja wszystkiego co wymieniono idzie po wifi.

Poza tym mam wrażenie, że wiele osób które sie tu wypowiadają na razie teoretyzuje bardziej niż dzieli się doświadczeniami. Wspomniałem już, że wielkich różnic funkcjonalnych nie ma. Siła każdego tabletu drzemie w aplikacjach i tym jak je wykorzystamy. Ja moge sobie na iPadzie po wifi wyzwalać A850 przez Remote Camera Control i oglądać od razu zdjęcie na ekranie tabletu.