anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ktoś już posiada Sony Tablet S?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ktoś już posiada Sony Tablet S?

Witajcie,
nie miałem jeszcze okazji przetestować tego urządzenia, może ktoś już posiada go? Wygląd mi się bardzo spodobał, szczególnie kształt (grubszy na górze). Ciekawe rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka są ciekawie rozwiązane przyciski na panelach bocznych. No i system Android, który według mojej oceny jest jednym z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Ciekawe jaka będzie możliwość aktualizacji. Poniżej recenzja tego modelu:
http://www.pcpro.co.uk/reviews/tablets/370165/sony-tablet-s

130 ODPOW. 130
profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

Miałem tablet Soniacza w łapkach iiii.... . Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ciekawy pomysł. Podkreślam POMYSŁ bo z wykonaniem trochę gorzej. Obudowa ma fajny i oryginalny kształt. Może jeszcze dodam, że ja kupiłbym rzecz, która wygląda i działa bardzo dobrze. Z działaniem jest okej ale wykonanie jest cieńkie. I powiedziałbym, że bardzo. Lepiej wykonana jest któraś z ramek do zdjęć niż tablet. Nie podoba mi się jakoś w dotyku ten plastik. Guziki są jak dla mnie fatalne - wyglądają jak od budzika kupionego na rynku za 20zł. Co do systemu to się nie wypowiem bo jestem zwolennikiem iOS a co za tym idzie Apple więc pewnie dlatego nie podoba mi się Tablet S. Pewnie dlatego, że Tablet Sony nie próbuje naśladować iPada w żaden sposób co zaliczam na plus. Wyświetlacz również bardzo dobry. Nie podoba mi się jeszcze jedno. Dlaczego wszyscy zaczeli pakować swoje urządzenia do pudełek w taki sam sposób jak robi to Apple? Czyli urządzenie w folii na wierzchu widoczne zaraz po otwarciu pudełka.
Powyższa opinia jest moją osobistą. Jak pisałem jestem osobą, która wymaga pewnych cech urządzeń, które Sony nie spełnia :( (tylko w przypadku Tabletu). Jest to pierwszy produkt Sony tego typu i mam nadzieję, że z czasem się poprawi :)

//edit
Co do samego porównywania iPada do Tabletu Sony to bym tego nie robił. iPad to urządzenie dla pewnej grupy ludzi, która tak jak ja lubi mieć rzeczy, które są proste, niezawodne i mają specyficzną prostą stylistykę wykonaną przez wysokiej jakości materiały (najlepiej jak najmniej sztucznych tworzyw).

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Po ile teraz iphony?
Hmm Oryginalny Chiński czy chiński?



Taki mały żart na początek. Przepraszam, że jestem wredny wobec wielbicieli produktów od Aple ale nie mogłem się powstrzymać :smileytwisted:

Sony i Apple to dwie różne bajki. Są podobieństwa, w tym i podobne produkty ale filozofia obu firm wydaje mi się być różna. Przypada mi do gustu pomysł Sony. Głównie ze względu na zastosowanie Androida. Jest to rozwiązanie o niebo bardziej otwarte niż zamknięta architektura iOS lub produktów od MicroSoftu. Póki co jeśli chodzi o Android Market oraz Apple Store ilość topowych aplikacji wydaje mi się bardzo zbliżona. Gdyby nie to, że Android działa na produktach będących na rynku w różnych wersjach pisanie aplikacji na niego było by bardziej łatwe. Mnogość wersji to niestety wada i dlatego chyba Apple stoi tak dobrze.

Jeśli będę miał okazję chętnie zapoznam się z tym tabletem. iPad nie przypadł mi niestety do gustu. No ale o gustach nie dyskutujmy ;-)

Pozdrawiam
cogito

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Jak to jest z tym flashem w iPadzie? Krążą mity, że przeglądarka w tym tablecie nie radzi sobie ze wczytaniem np. filmików, gier, itp.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

destin6 napisał(a):

Jak to jest z tym flashem w iPadzie? Krążą mity, że przeglądarka w tym tablecie nie radzi sobie ze wczytaniem np. filmików, gier, itp.


Na fabrycznym systemie iPada flash nie dziala. Mozna wykonac tzw. Jailbreak ktory umozliwi zainstalownie rozwiazan umozliwiajcych odtwarzanie flasha.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Za to w systemie Android można zainstalować dowolne aplikacje - w tym Flash :D Wystarczy wejść do Android Market :c6 Instalacja jest banalna...

cogito napisał(a):

Głównie ze względu na zastosowanie Androida. Jest to rozwiązanie o niebo bardziej otwarte niż zamknięta architektura iOS lub produktów od MicroSoftu. Póki co jeśli chodzi o Android Market oraz Apple Store ilość topowych aplikacji wydaje mi się bardzo zbliżona. Gdyby nie to, że Android działa na produktach będących na rynku w różnych wersjach pisanie aplikacji na niego było by bardziej łatwe.


Jestem podobnego zdania. Chociaż na iOS jest również sporo fajnych i dopracowanych programów...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

destin6 napisał(a):

Ja osobiście czekam na wersję z 3G i mam dylemat co wybrać, czy właśnie Tablet Sony S, czy może jednak iPad'a :c3


ja się zastanawiam nad wersją 32GB WiFi. Stwierdziłem, że bardzo potrzebuję dużego dysku, a 3G już mniej, bo mogę sobie podpiąć modem pod microUSB.
I właśnie ten port usb jest dla mnie na bardzo duży plus dla SONY. No i czytnik kart SD!
Sam tablet fajnie leży w łapce. Polubiliśmy się :smileymrgreen:
Strasznie mi się podoba możliwość sterowanie sprzętem (audio, video, czy nawet oświetleniem). Oraz fakt, że tablet sam się uczy obsługi tych sprzętów (jeśli nie ma ich w bazie).
Cena moim zdaniem jest bardzo dobra bo wg ceneo aktualna różnica to 118plnów z korzyścią dla ipada2. Co to za różnica, po tak długim okresie po premierze? Odnoszę się jedynie do ceny, bo moim zdaniem ipad jest skierowany do innej grupy użytkowników. Tych, którzy nie chcą wiele. Chcą przede wszystkim by działało. Ja chcę czegoś więcej. To urządzenie musi umieć na dzień dobry więcej. Dużo więcej pożytecznych rzeczy.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dziś wstałem rano, patrzę czy mój ipad działa...na szczęście działa! I to mi wystarczy bo przecież bez androida to nic się na nim nie da zrobić! :slight_smile:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zawsze możesz sobie chleb pokroić na swojej desce do krojenia :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

kris napisał(a):

destin6 napisał(a):

Ja osobiście czekam na wersję z 3G i mam dylemat co wybrać, czy właśnie Tablet Sony S, czy może jednak iPad'a :c3


ja się zastanawiam nad wersją 32GB WiFi. Stwierdziłem, że bardzo potrzebuję dużego dysku, a 3G już mniej, bo mogę sobie podpiąć modem pod microUSB.
I właśnie ten port usb jest dla mnie na bardzo duży plus dla SONY. No i czytnik kart SD!
Sam tablet fajnie leży w łapce. Polubiliśmy się :nauseated_face:
Strasznie mi się podoba możliwość sterowanie sprzętem (audio, video, czy nawet oświetleniem). Oraz fakt, że tablet sam się uczy obsługi tych sprzętów (jeśli nie ma ich w bazie).
Cena moim zdaniem jest bardzo dobra bo wg ceneo aktualna różnica to 118plnów z korzyścią dla ipada2. Co to za różnica, po tak długim okresie po premierze? Odnoszę się jedynie do ceny, bo moim zdaniem ipad jest skierowany do innej grupy użytkowników. Tych, którzy nie chcą wiele. Chcą przede wszystkim by działało. Ja chcę czegoś więcej. To urządzenie musi umieć na dzień dobry więcej. Dużo więcej pożytecznych rzeczy.



Ja wolę jednak mieć 3G oryginalnie wbudowane, jakoś nie wyobrażam sobie wystający z boku tabletu jakiś moduł :c7 Poza tym dużo korzystam w domu z DLNA, więc pamięć nie jest dla mnie tak bardzo istotna, a w razie czego mam kartę SD 16GB.

Czy ktoś już testował muzykę w tablecie Sony? Gdzieś w sieci znalazłem test, w którym było napisane, że jakość dźwięku jest bardzo wysoka (porównywalna z najlepszymi odtwarzaczami Walkman). Jeśli tak jest naprawdę to jest to niezły kombajn multimedialny :smileytwisted:

profile.country.PL.title
.Enzo.
Poszukiwacz

cogito napisał(a):

Póki co jeśli chodzi o Android Market oraz Apple Store ilość topowych aplikacji wydaje mi się bardzo zbliżona.


Apple Appstore stan na 6 czerwca 2011 415 000 aplikacji
Android Market stan na grudzień 2010 ~200 tysi. Tak trochę ponad dwa razy więcej 😜

Sorry musiałem napisać.