anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ktoś już posiada Sony Tablet S?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Ktoś już posiada Sony Tablet S?

Witajcie,
nie miałem jeszcze okazji przetestować tego urządzenia, może ktoś już posiada go? Wygląd mi się bardzo spodobał, szczególnie kształt (grubszy na górze). Ciekawe rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka są ciekawie rozwiązane przyciski na panelach bocznych. No i system Android, który według mojej oceny jest jednym z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Ciekawe jaka będzie możliwość aktualizacji. Poniżej recenzja tego modelu:
http://www.pcpro.co.uk/reviews/tablets/370165/sony-tablet-s

130 ODPOW. 130
profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

Skoro również telefon nie może się podłączyć, a w innym miejscu oba urządzenia śmigają bezproblemowo to wyłącznie jest to problem ze strony routera. Być może masz ustawioną filtrację adresów MAC dla urządzeń, które mogą się podłączyć? Może przekraczaasz limit dozwolonych podłączonych urządzeń?

Tak czy siak wina na pewno nie leży po stronie Sony Tablet S.

Zapraszam na VAIOBlog.pl
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witam, mam tablet s i mam problem z połączeniem się z wifi a jest w odległości 2m. od mojego tableta. Ciągle mam komunikat ze trwa uzyskanie adresu IP, mój telefon się też nie łączy(SAMSUNG GALAXY ACE) za to komputer tak i telefon HTC też. W firmie normalnie mi się łączy telefon i tablet. Czy to może być problem routera czy muszę coś zmienić w ustawieniach? Router CISCO EPC2425. :c3


z Twojego opisu wynika, że wina leżeć będzie po stronie routera. Z ciekawości zapytam: masz aktualny firmware? 3.2 RS2 ?
A z czego masz internet? Z doświadczenie własnego wiem, że w sieciach kablowych jest problem z podłączaniem do ichniejszych routerków :(

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
4538-----
Początkujący

Internet mam z Firmy MULTIMEDIA jest to osiedlowy internet z telewizją. Nie wiem co to są adresy MAC , firmware oraz 3.2 RS2. Przepraszam zgrzeszyłem.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Internet mam z Firmy MULTIMEDIA jest to osiedlowy internet z telewizją. Nie wiem co to są adresy MAC , firmware oraz 3.2 RS2. Przepraszam zgrzeszyłem.



Mac adresy są to adresy jakie posiadają karty sieciowe (a więc części urządzeń służące do komunikacji) w celu identyfikacji i możliwości łączności z danym urządzeniem. I właśnie aby z routera WiFi nie mogły korzystać osoby postronne (bo przecież WiFi to sobie lata w powietrzu gdzie chce - powiedzmy do 100 może 200 metrów od anteny nadajnika - oczywiście w zależności od mocy tego nadajnika) stosuje się filtrowanie Mac adresów czyli wpisuje się do routera WiFi adresy upoważnionych urządzeń do korzystania z sieci. Inne urządzenia nie mogą się połączyć z routerem mimo, że daną sieć "widzą".
Firmware jest to oprogramowanie umożliwiające pracę danego urządzenia. Jest ono wprowadzone na stałe do pamięci stałej urządzenia. 3.2 RS2 to jest numer tego firmware'u. Firmware firmy czasami zmieniają aby usprawnić pracę urządzeń lub aby poprawić błędy, które wynikły w czasie eksploatacji a były niedostrzeżone w procesie testowania sprzętu.

4538-----
Początkujący

Próbowałem odłączyć jedno urządzenie i dalej nie mogłem się połączyć. Zrobiłem za to test w Wi-Fi checker i mi się podświetliło na czerwono DHCP server z tego co mi podpowiedziała ciotka Wikipedia odpowiada to za uzyskiwanie adresu IP itd wiec jak mam wprowadzić poprawny numer DHCP chyba ze nie czaje czegoś, chyba ze on sam się powinien ustawić.

profile.country.pl_PL.title
jgx-----
Początkujący

Witam
zakupiłem lekko używany tablecik - z racji tego że z tabletem Sony mam do czynienia pierwszy raz napotykam na (być może banalne :) ) problemy:
- dlaczego w menu nie mam dostępu do Androit Market? Co musze wykonać żeby uzyskać dostęp do sklepu?
- rozumiem że tego tableta nie można podlączyć bezpośrednio do kompa gdzie będzie widoczny jako pamięć masowa (tak robie ze swoim starym tabletem - jakaś chinszczyzna)więc wymiana plików jedynie porzez wifi lub np. pena po usbe via kabelek?
to na razie tyle choc zapewne będe jeszcze prosił doświadczonych userów o pomoc :)
pozdro 4all

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Android Market, to obecnie Google Play, więc musisz szukać tej nazwy. Jeśli chodzi o j. polski to musi się wypowiedzieć ktoś inny, ja nie posiadam jeszcze tabletu.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jgx napisał(a):


- zaraz po kupnie zaktualizowałem system do 4 - obecnie komunikaty wyświetlają mi się po angiesku choć np. w ustawieniach jest wszystko po polsku, nie wiem jak było wcześniej przed aktualizacją bo nie zdążyłem się zapoznać - czy to jest normalne i tak ma być czy można jakoś uzyskać całkowite spolszczenie?
to na razie tyle choc zapewne będe jeszcze prosił doświadczonych userów o pomoc :)
pozdro 4all

Które konkretnie komunikaty? Bo kilka słów faktycznie jest w języku angielskim (np.Apps&Widgets), ale nie ma tragedii.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
jgx-----
Początkujący

THX - z językiem sprawa się wyjasniła - mój bląd, system wyświetla raczej wszystko po polsku, angielskie komunikaty mam uzywając jakiejś aplikacji np. File transfer czy jakoś tam ale rozumiem że to sprawa aplikacji, pomóżcie jak jest z tą komunikacją do transferu danych

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jgx napisał(a):

pomóżcie jak jest z tą komunikacją do transferu danych


dopisałeś więc nie widziałem:

rozumiem że tego tableta nie można podlączyć bezpośrednio do kompa gdzie będzie widoczny jako pamięć masowa (tak robie ze swoim starym tabletem - jakaś chinszczyzna)więc wymiana plików jedynie porzez wifi lub np. pena po usbe via kabelek?
to na razie tyle choc zapewne będe jeszcze prosił doświadczonych userów o pomoc :)
pozdro 4all


ja korzystam z połączenia sieciowego. Różne menedżery to umożliwiają np.Total Comannder, ES File Explorer. Tego używam do małych plików, a do dużych korzystam z dobrodziejstwa wbudowanego czytnika kart SD.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer