anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tablet 3G

didus0
Początkujący

Tablet 3G

Witam. :c22 mam moze i glupie pytanie ale po to jest to forum zeby pomagac sobie na wzajem ?? Mianowicie sa na rynku dwa rodzaje tabletow ?? mianowicie jest jak to rozumie lepsza i gorsza wersja ?? Chodzi mi glownie o to ze jest model 3G ?? czym sie one od siebie roznia i ktory warto kupic ?? bo miedzy nimi jest okolo 400 - 500 zl roznicy ?? Prosze o wasze zdanie i jakas porade ?? Dzieki z gory. :c69

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Do tabletu 3G możesz włożyć kartę SIM i korzystać internetu oferowanego przez sieci komórkowe.

Tablet nie posiadający 3G łączy się tylko przez WIFI.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Model z 3G ma również tylko 16GB wbudowanej pamięci. Ale ja i tak wybrałbym właśnie ten :c20

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Model z 3G ma również tylko 16GB wbudowanej pamięci. Ale ja i tak wybrałbym właśnie ten :c20


I tu jest problem tzn. gdyby była wersja 32, 64, 128GB z 3G to co innego, a tak SONY decyduje za nas :c9
16GB moim zdaniem to stanowczo za mało jak na przenośne centrum rozrywki. Zwłaszcza, że gry z PS One (które można instalować na tabletach sony), zajmują troszkę więcej miejsca niż typowe androidowe appki :c20

Aktualnie wiele telefonów umożliwia tzw. tethering, czyli telefon zamienia się w router wifi, dzięki czemu na tablecie możemy korzystać z pakietu danych (internetu) z telefonu.
Ja polecam ten artykuł:LINK
szybka konkluzja - 3G warto jeśli nasz telefon nie ma tetheringu, dużo korzystamy z internetu na tablecie oraz mamy w planach kupić dodatkową kartę sim (abonament lub karta) z dużym pakietem danych :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
didus0
Początkujący

Czyli 3G to tylko chodzi o sygnal telefoni komorkowej ?? to znaczy od danego operatora ?? noo ale z niego juz nie zadzwonie ?? i teraz moj dylemat :nauseated_face:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

didus0 napisał(a):

Czyli 3G to tylko chodzi o sygnal telefoni komorkowej ?? to znaczy od danego operatora ?? noo ale z niego juz nie zadzwonie ?? i teraz moj dylemat :nauseated_face:


Nie musisz kupować abonamentu na telefon. Możesz kupić np. Play Mobile/Online i wtedy masz tylko pakiet internetu :D
Na abonament lub na kartę ;)
Zaś co do Note - to już kwestia tego na czym Ci zależy.
Note to ani tablet, ani telefon. To półśrodek. Za małe do wygodnego używania tak jak tablet (filmy, pisanie, czytanie itd.) i za duży by był po prostu telefonem. Dodatkowo tablet SONY S może być pilotem niemal wszystkich urządzeń RTV (różnych marek), ma DLNA i pełnowymiarowy czytnik kart SD :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
didus0
Początkujący

Dzięki Kris ale nie wiem czy wiesz to ze jestem kierowca T.I.Ra :) i wiesz mam taki dylemat :) mianowicie teraz to mam taka babcię Nokia 5800 :) i wiesz łącze sie przeważnie łącze sie za pomocą wifi na cpn :) za granicą to normalka :) no prawie normalka!!! Sony tablet jest piękny ,a note to i tel i maly tablet ?? No i co ja biedny mam zrobic:)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

didus0 napisał(a):

Dzięki Kris ale nie wiem czy wiesz to ze jestem kierowca T.I.Ra :) i wiesz mam taki dylemat :) mianowicie teraz to mam taka babcię Nokia 5800 :) i wiesz łącze sie przeważnie łącze sie za pomocą wifi na cpn :) za granicą to normalka :) no prawie normalka!!! Sony tablet jest piękny ,a note to i tel i maly tablet ?? No i co ja biedny mam zrobic:)


wybrać to co jest dla Ciebie lepsze, bo Ci bardziej odpowiada :D
spisz sobie wady i zalety jednego i drugiego, potem wybierz mniejsze zło :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

To jeszcze ja wtrącę swoje trzy grosze. Mam właśnie wersję 3G. Początkowo korzystałem właśnie z funkcji "internet sharing" w moim HTC. Może to i fajne, ale na dłuższą metę niewygodne. Dokupiłem sobie kartę SIM w pomarańczowej sieci (2GB za 20 zł z VATem). Mój ostatni rachunek miał 18 stron. :)

profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

didus0 napisał(a):

Dzięki Kris ale nie wiem czy wiesz to ze jestem kierowca T.I.Ra :) i wiesz mam taki dylemat :) mianowicie teraz to mam taka babcię Nokia 5800 :) i wiesz łącze sie przeważnie łącze sie za pomocą wifi na cpn :) za granicą to normalka :) no prawie normalka!!! Sony tablet jest piękny ,a note to i tel i maly tablet ?? No i co ja biedny mam zrobic:)



Kupując Samsunga może i masz telefon ale jesteś też na stałe przywiązany do jego ogromnych (jak na telefon) gabarytów, a co za tym idzie średnio widzę noszenie go gdziekolwiek w kieszeni spodni. Kupując Tablet S, szczególnie ten wyższy model z modemem 3G dodajesz do swojego telefonu - który już masz - świetne multimedialne urządzenie, które zabierasz kiedy chcesz ze sobą, masz znacznie większy ekran (!) dający Ci znacznie lepsze wrażenia użytkowe. Spójrz na to tak, że czym kontaktować się już masz, teraz chcesz umilić sobie czas przeglądając Internet, dyskutując na komunikatorze, sprawdzając maila, oglądając mecze przez sieć czy ulubione seriale/filmy - do takich zastosowań Tablet S sprawdzi się idealnie.

Zapraszam na VAIOBlog.pl