anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

SLAWMOR-1961 .... cóż za dziwny zbieg okoliczności .  Kupiliśmy obaj telewizory w podobnym czasie , obaj mamy z nimi ten sam problem ,  obaj szukamy pomocy w podobnym czasie w tych samych miejscach i co najciekawsze obaj nazywamy się tak SAMO 😁😄😄. Jakież było moje zdziwienie jak czytając komentarze na YouTube pod filmem którego link zamieściłeś , natrafiłem na podpisany moim imieniem i nazwiskiem 😁😁😁. Domyślam się że to właśnie twój wpis gdyż trochę pasuje do twojej mazwy użytkownika z tego forum . Niesamowite 😁 , biorąc pod uwagę fakt że nie ma nas zbyt wielu w tym kraju z takim połączeniem imienia i nazwiska. Pozdrawiam 😁😄

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

Potwierdzam podobny problem z kd-50x85j . Pikseloza na module od upc . Sprawdzane 2 różne moduły.  Od samego początku był problem z wykryciem modułu w telewizorze. Praktycznie raz dziennie musiałem wyłączać go z gniazdka żeby telewizor wykrył moduł. Wyłączenie blokady rodzicielskiej z menu telewizora pomogło w dużej mierze. Problem z niewykrywaniem moduł występuje nadal ale sporadycznie . Natomiast w którym momencie pojawił się pikseling to nie wiem. Tv kupiłem we wrześniu 2021 i od tego czasu weszły dwie aktualizacje. Głowy nie dam ale chyba zaczęło się po ostatniej aktualizacji  w listopadzie i trwa nadal.  

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Z powodu wadliwego X94J na święta kupiłem (O zgrozo ) kd-55x85j - Działa ale jest na fabrycznym oprogramowaniu.Celowo zablokowałem szukanie aktualizacji.Telewizor ma czasem jednak problem z modułem CI objawiającym się informacją o treści Brak sygnału sprawdź podłączenie anteny innym razem program zakodowany sprawdź moduł CAM.Miękki restart pomaga i potem jest OK.Co do X94J dziś umówiłem się z serwisantem na wymianę płyty głównej. Muszę poczekać kilka dni na sprowadzenie owej płyty .Dam znać czy pomogło i na jak długo."Przerobiłem" w domu 4szt. tv Sony LCD i jeden kineskopowy te dwa ostatnie doprowadzają mnie do szału.

 

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Do Slawomir M1977

Jeśli trenowałeś karate to wiem kim jesteś.

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

Raczej się nie znamy  Jestem z południa kraju. 

Co do tv który kupiłeś to ja mam model 85J i tez jest problem . Chyba że faktycznie aktualizacja zalatwia te telewizory. Co do problemu z wykrywaniem modułu u mnie było tak samo ale wyłączyłem  blokadę rodzicielska i jest dużo lepiej. Cyrk z niewykrywaniem modułu pojawiał się co dziennie a teraz raz na 2 tygodnie, może dłużej.  Zeby wyłączyć blokade należy podać nowy pin podając standardowy chyba 1111 albo 9999 nie pamiętam. Jest w instrukcji. Dopiero wtedy wyłączyć blokadę bo inaczej nie da się wejść do tych ustawień. Być może że któraś z trefnych aktualizacji poprawiła ten problem w tym samym czasie kiedy ja wyłączyłem ta blokadę, nie wiem. Sprawdź sobie może akurat . 

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Jeśli mówisz o blokadzie rodzicielskiej na module to ja nie mam blokady.Moduł kupiłem sobie nowy do tego nieszczęsnego 94J.

Tak jak Ty jestem z południa.

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

Nie nie na module . Ustawienia /system / kontrola rodzicielska . Tam.  

.... zagłębie Śląsko-dąbrowskie 😉

profile.country.PL.title
Karamba
Użytkownik

Mam XR 75X93J od 2 tygodni , całe szczęście nie aktualizowałem oprogramowania i jak na razie działa z UPC i CI+ bez problemów. 

profile.country.PL.title
Django
Poszukiwacz

I to jest ewidentny dowód że Sony skopało temat....

profile.country.PL.title
SLAWMOR-1961.
Użytkownik

Jeśli nie sprawi Ci to problemu to podaj wersje oprogramowania z jaką kupiłeś TV -93J i 94J to "bliźniaki" będziemy mieli wiedzę od której wersji jest problem z pikselozą.