anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wielki zawód!!!

ROZWIĄZANE
Alek707
Poszukiwacz

Wielki zawód!!!

Kupiłem ponad rok temu tablet xperia S. Z początku wydawał mi sie idealny, wszystko działało jak należy. Polecałem go znajomym i żałuję tego. Problem zaczął sie kilka miesięcy temu, uszkodzeniu uległa ładowarka. Kilka dni temu całkiem odmówiła posłuszeństwa. Okazało sie, że już nigdzie nie można kupić ładowarki, ani stacji dokującej do ww. tabletu. Ładowarki z nowego tabletu nie pasują do starego modelu. SKANDAL!!! Wsklepie internetowym sony do którego, napisałem poradzili mi abym szukał ładowarki na e-bay lub amazonie. ŚMIESZNE!!! To był ostatni zakup sprzętu tej firmy. Dla mnie to zwykłe wyciąganie pieniędzy. Radzę wszystkim zastanowić się nad wyborem marki kupowanego sprzętu i zwrócić uwagę na standardy wykorzystywanych gniazd w kupowanym sprzęcie.  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Kolego posiadasz Xperia Tablet S czy Tablet S? Jeśli ten pierwszy to powiem, że sam taki tablet posiadam i nie widzę przeszkody użycia innego zasilacza/ładowarki ważne aby miał odpowiedni prąd wyjściowy i złącze USB. Przecież w tym modelu kabel od zasilacza posiada z jednej strony złącze MultiPort wkładane do tabletu a z drugiej złącze USB pasujące do choćby do ładowararki od Xperii S. Ważne abyś pamiętał od tym prądzie wyjściowym.

W chwili gdy tablet ten pojawił się w ofercie nie było narzucone złącze Micro USB do zasilania. Dopiero jakiś czas temu wprowadzono standard Micro USB w telefonach ale nie wiem jak sprawa wygląda w tabletach, dlatego Sony miało prawo użyć dowolnego złącza. Popatrz na telefony i ładowarki sprzed 5 lat co firma to inne złącze.

Poszukaj jeszcze po sklepach w Polsce bo myślę, że jeszcze możesz dostać ten zasilacz nie koniecznie w skepie Sony.

 

Pozdrawiam

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Kolego posiadasz Xperia Tablet S czy Tablet S? Jeśli ten pierwszy to powiem, że sam taki tablet posiadam i nie widzę przeszkody użycia innego zasilacza/ładowarki ważne aby miał odpowiedni prąd wyjściowy i złącze USB. Przecież w tym modelu kabel od zasilacza posiada z jednej strony złącze MultiPort wkładane do tabletu a z drugiej złącze USB pasujące do choćby do ładowararki od Xperii S. Ważne abyś pamiętał od tym prądzie wyjściowym.

W chwili gdy tablet ten pojawił się w ofercie nie było narzucone złącze Micro USB do zasilania. Dopiero jakiś czas temu wprowadzono standard Micro USB w telefonach ale nie wiem jak sprawa wygląda w tabletach, dlatego Sony miało prawo użyć dowolnego złącza. Popatrz na telefony i ładowarki sprzed 5 lat co firma to inne złącze.

Poszukaj jeszcze po sklepach w Polsce bo myślę, że jeszcze możesz dostać ten zasilacz nie koniecznie w skepie Sony.

 

Pozdrawiam