anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rozczarowanie tabletem sony s

profile.country.en_GB.title
_mariusz_
Początkujący

Rozczarowanie tabletem sony s

Witam, mam sporo czasu tablet sony s i powiem szczerze ze jestem rozczarowany. Po pierwsze tablet nie obsługuje większych kart sd niz 32 gb i działa tylko i wyłącznie w systemie plików fat32  co oznacza ze jak mamy film w 720p większy niż 5 gb i nie mamy tyle przestrzeni w pamięci wewnętrzej tabletu to zapomnijmy o obejrzeniu go. O obsłudze filmów w pełnym full HD zapomijmy w ogóle ( a mój znajomek w tablecie goclewer za klikaset zł ogląda je normalnie) :

Kolejna irytująca rzecz: mam zapchaną prawie całą pamięć wewnętrzną w tablecie a chciałbym obejrzeć film, oczywiście kopiuje go na kartę ale z karty niestety odpalimy tylko film wbudowanym odtwarzaczem sony a ten obsługuje bardzo niewiele formatów filmów - kolejna kicha. Jest kilka jeszcze "smaczków" m. in root i prawa admina oraz inne o których nie chce mi sie juz pisać. Reasumując tablet sony s to lekki niewypał, twórcy chyba bardziej skupili się na designie niż użytkowaniu aplikacji

Message was edited by: _mariusz_

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

Cześć _mariusz_ mimo iż nie uważam ten tablet za idealny i tani a politykę sprzedażową producenta za właściwą. Z wszystkimi wadami i zaletami świadomie wybrałem ten produkt. Natomiast nie mogę zgodzić się z częścią tego co Napisałeś. Pozwól na sprostowanie aby uniknąć chaosu. 

1. Tablet obsługuje karty sd większe niż 32GB ( osobiście używam microsdxc 64GB z adapterem SD) Poniżej link do tematu o tym na tym forum, dodam jeszcze że pod moim postem jest twój i sam potwierdziłeś że faktycznie obsługuje. https://www.sony.pl/discussions/message/852580#852580

2. Co do filmów 720p większych niż 5GB. Poniżej link w którym jest opisane co zrobić żeby móc odtworzyć je z dysku zewnętrznego.  https://www.sony.pl/discussions/message/852647#852647 

Można też obejrzec film w 720p nadany strumieniowo przez urządzenie zgodne z DLNA lub aplikację video unlimited.

3. Porównałeś tablet z GoClever ale nie podałeś konkretów co do nazwy, ile ma cali i modelu. Nie pamiętam żeby jakikolwiek GoClever był lepszy niż sony Tablet s (w dniu premiery czyli 15 miesięcy temu).W tym czasie nie było tabletu z androidem odtwarzającego full HD.Mówiło się o archos 101 g9 ale sprzedaż ruszyła na początku 2012 cena była powyżej 1000zł iPAd2 w połowie 2011 dostał ios5 i obsługę 1080p ale kosztował powyżej 2000zł. Porównywanie sony tablet s z tabletami wyprodukowanymi później (bardziej zawaansowanych technologicznie) jest niesprawiedliwe z Twojej strony bo ja moglbym w zamian porównywać ten tablet który masz na myśli do nowego xperia tabletu z albo do nexusa 7 za kilkaset złotych.Przetestować wytrzymałość baterii, jakość zdjęć , nagrań wideo, siłe radia Wifi, kontrast, jakość,precyzyjność wyświetlacza. W pewnym sensie udowodniłbym że wyższa cena idzie w parze z lepszymi parametrami technicznymi i jakościa produktu.Tu sie powinniśmy zgodzić. Nie ma nic bardziej mylnego niż ocenianie produktu pod względem jego ceny. Z resztą teraz sony tablet s jest dużo tańszy niż jak go kupowałem.          

4. Z karty sd zewnetrznej i wewnętrznej da się odtworzyć plik wideo, film przez wbudowany odtwarzacz sony jak również przez odtwarzacze pobrane z google play. Ważne żeby były kompatybilne z możliwościami hardwarowymi tabletu.Faktycznie nie odtwarza FullHD. Co do Twojej  opinii i odczuć nie mogę dyskutować bo Masz prawo do swojego zdania.

Pozdrawiam