anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zasilaniem Tablet P SGPT211PL/S

profile.country.pl_PL.title
oglocha
Początkujący

Problem z zasilaniem Tablet P SGPT211PL/S

Witam,

mam olbrzmi problem z zasilaniem. Zakupiłem od znajomego Sony tablet P, który był poczęści naładowany i normalnie działał na bateri. Dokupiłem do niego oryginalną ładowarkę bo wcześnij były próby ładowania przez łsdowarkę od PSP. Niestey od tamtej pory nie chce ładować. Działa jedynie na podpiętej ładowarce. Przywracałęm ustawienia fabryczne, robiłem HARD Reset, sprawdzałem czy bateria ma napięcie łądowałem ją na krótko i nie mam już więcej pomyłów co może być nie tak. Tablet nistety ale nie widzi baterii. Proszę o pomoc.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

Ok, nie bardzo rozumiem do czego "pijesz" z tym problemem. Czy bardziej chcesz poprosic o znalezienie przyczyny takiego zachowania czy bardziej o naprawe. Ja napisalbym jakie ladowarki podlaczales nr modelu lub chciaz samodzielnie sprawdzil czy wartosci napiecia/ natezenia sie zgadzaja na obu ladowarkach).Jesli chodzi o naprawe najlepiej by bylo zwrocic sie do support sony. Albo serwisu jesli chcesz zrezygnowac z gwarancji producenta. Jesli chodzi o rade ja bym nie podłaczal tabletu do ladowarki od innego urzadzenia. Jesli juz sprawdzilbym czy bieguny (+ -) na koncowkach sie zgadzaja i czy prad input i output sie zgadza.Mozliwe ze wtyczki sa rozne i cos sie uszkodzilo podczas podlaczania ladowarki do psp ( pisze hipotetycznie bo nie pisales  jaka to byla ladowarka ew jakiego modelu psp). Mozliwe ze problem byl z tym zwiazany.

Rozwazam:

1. Bateria/akumulator - ma blad lub uszkodzona lub nie oryginalna.Nie wiem jak jest montowana w tablecie p. Jesli tak jak w smartfonach sprobowalbym ja usunac i zamontowac jeszcze raz. Moze zacznie wykrywac ja

2. Jak mowisz ze nie znasz przeszlosci tabletu. Poszukaj sladow upadku( otarc, zarysowan itp) mozliwe ze po upadku wnetrze wymaga sprawdzenia

3 to raczej odpada bo dziala na ladowaniu ale rozwazalbym tez uszkodzenie zlacza ladowania lub przepalenie lub uszkodzenie drogi ladowania pomiedzy wtyczka a akumulatorem. Nie wiem jak jest w tablecie p ( w moim tablecie s nie mozna ladowac przez zlacze microusb tak jak to mozna w smartfonach sony) sprawdz czy laduje jak polaczysz z komputerem.

4. Moze kupiles nie oryginalna ladowarke do tabletu p . Mozesz sie przejsc do wiekszego marketu gdzie dostaniesz tablet p i poprosic o skorzystanie z ladowarki jesli tablet bylby na ekspozycji .( np sony store)

Sprawdzilbys czy to wina ladowarki.

Ostatecznie uwazam ze w tego typu sprawie powinienes sie skontaktowac z producentem. On najlepiej bedzie wiedzial jak Ci pomoc.

3m sie i napisz co dalej