anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dysk zewnętrzny- Problem

keinc-----
Początkujący

Dysk zewnętrzny- Problem

Witam,

od niedawna jestem użytkownikiem Tabletu S. Mam problem z podłączeniem dysku zewnętrznego, Tablet po prostu go nie widzi, czy może ktoś w forumowiczów ma podobny problem a może wie jak go rozwiązać. Próbowałem dysk zarówno z niezależnym zasilaniem jak i zwykły prosty tylko poprzez usb. Nic nie działa za każdym razem pojawia się komunikat "blank usb storage or unsupported file system. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu o ile to oczywiście możliwe.

4 ODPOW. 4
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jaki format plików był stosowany na dyskach? NTFS? Większość urządzeń Sonego nie lubi dysków w NTFS więc tutaj może być podobnie.
Jeżeli tak to spróbuj sformatować dysk na FAT32 lub exFAT (pamiętaj tylko o zgraniu danych),

keinc-----
Początkujący

niestety dalej temat aktualny sformatowałem dysk NTFS do exFAT a następnie do FAT32 i dalej ten sam problem, dalej wyświetla się ten sam komunikat. Może jeszcze jakieś pomysły.

keinc-----
Początkujący

Temat do zamknięcia, rozmawiałem dzisiaj z konsultantem serwisowym w Sony, dysku zewnętrznego nie da rady podłączyć, niestety.

profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

Keinc zadziala pod kilkoma warunkami 1. dysk zewnetrzny musi miec zasilanie sieciowe ( usb i wtyczka do prądu) dysku z samym usb nie podłączysz 2. kabel SGP-UC1 lub inny otg 3. root albo preroot systemu (wiąże sie to z utratą gwarancji i ew uszkodzeniem sprzetu jak sie coś źle zrobi przy tym) 4. darmowa aplikacja do montowania dysku ntfs z marketu google ( nazwy nie podam by nie robić reklamy - poszukaj ją ). Podpinasz dysk do usb i gniazdka, odpalasz program, montujesz dysk zewnetrzny. dalej partycje ntfs pojawiaja w folderze / mnt /sda z przypisaną jakąś cyfrą (np sda12). Wchodzisz przez explorator w zawartosc dysku. Mimo tego w obszarze powiadomienia pojawia sie wykrzyknik "blank usb..." i file transfer pewnie tez nie bedzie wykrywal dysku/ pozdrawiam