anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zdjecia czarno-białe

profile.country.PL.title
rykomor
Nowicjusz

Zdjecia czarno-białe

Mam pierwszą wersję aparatu Sony A 300 z początku produkcji .Działa sprawnie ,jestem zadowolony mimo że nie robiłem żadnych aktualizacji .Ale problem w tym że w Menu/ Strefa twórcza / brak możliwości wejścia i zmiany

na zdjęcia cz-białe .Czy to jest do zmiany w miarę prosty sposób ,abym mógł wrócić do żródeł i robić zdjęcia czarno-białe-pozdrawiam wszystkich

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

W A300 jak mnie pamięć nie myli, to nie było możliwości zmian w strefie twórczej tylko jak na pokrętle trybów pracy wybrałeś pre-set tematyczny. Poza klasycznymi programami:,,zielonem" i P A S M masz do wyboru: portret, krajobraz, makro, sport i cos tam jeszcze. W przypadku korzystania z programów tematycznych nie ma dostępu do strefy twórczej.

profile.country.PL.title
zuka68
Użytkownik

To nie lepiej mieć zdjęcia kolorowe, a zmienić na B/W w postprodukcji? Obstawiam, że większość programów do tego dedykowanych zrobi to lepiej niż aparat

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Jacek_M250  napisał(a):

W przypadku korzystania z programów tematycznych nie ma dostępu do strefy twórczej.


Tu jest najpewniej przyczyna, że nie można wybrać zdjęć B/W bo takie w A300 oczywiście można ustawić.

 

Najlepiej ustawić aparat w tryb A, ustawić JPG jako format zapisu pliku i wtedy powinno być to dostępne w menu.

 

Pozdrowienia :slight_smile: