anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie o statyw i głowicę pod Sony NX70

dubi-----
Nowicjusz

Pytanie o statyw i głowicę pod Sony NX70

Witam serdecznie. Bede wdzieczny za pomoc w wyborze statywu oraz głowicy pod kamere Sony NX70.
Z kamery bede korzystal w pomieszczeniach, często ją przenosząc z kąta w kąt, chce zeby była naprawde stabilna i przy tym w miarę lekka. Co do głowicy, zalezy mi na naprawde płynnych ujęciach, głównie w pionie/poziomie.
po wstępnych poszukiwaniach natknąlem się na zestaw :

statyw Manfrotto 546BGK
głowicą 501HDV

Czy któryś z furomowiczów korzysta/ł z tego zestawu ?

Bede barzo wdzieczny za każda poradę. Dodam ze chcialbym sie zmieścic w cenie 2200zł max.

Pozdrawiam,

Piotr

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nie miałem okazji używać sprzętu tej klasy, aczkolwiek jak każdy amator fotografii czy wideo słyszałem wiele dobrego o Manfrotto :) Myślę, że inwestując taką kwotę najkorzystniej byłoby sprawdzić działanie statywu przed zakupem i ew. porównać kilka zestawów. Dobry statyw wideo na pewno powinien mieć:

- solidną rozpórkę, najlepiej u podstawy;
- nogi zbudowane z równoległych modułów (nie wsuwanych jeden w drugi, jak zazwyczaj w statywach foto);
- precyzyjną regulację oporu (niektóre głowice są wyposażone w "sprzęgło", które umożliwia panoramowanie z idealnie stałą prędkością);
- odczuwalną masę ;) - to jeden z czynników, który wpływa na stabilność całego zestawu, szczególnie przy używaniu cięższych kamer.

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze musi być pożądana maksymalna wysokość i obciążenie statywu - niektóre z nich mają nie bez powodu podaną minimalną wartość obciążenia. Warto się też zastanowić, czy chcemy korzystać z przeciwwagi (kamera "sama" wraca do poziomu) lub wyposażyć zestaw w zdalne przewodowe sterowanie (dźwignia na rączce statywu, którą kontrolujemy zoom i nagrywanie nie dotykając kamery). Na tej podstawie można dokonać właściwego wyboru.
Pozdrawiam.