anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

813 ODPOW. 813
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Pisze jeszcze raz bo prawie nikt tu nie czyta całej zgromadzonej tu wiedzy tylko od nowa wymyśla koło . Na nowych dekoderach typu Box czyli only stream da się je obsługiwać jednym pilotem tym od telewizora i to przez Bluetooth . Wyjaśniałem wcześniej jak to zrobić i działa genialnie . Obecnie tunery mają lepsze parametry niż te telewizory z 2021 nowszy android więcej RAMu lepszy procesor , wszystko upscalowane do 4k i chyba nie muszę już po raz kolejny pisać że pauza przewijanie planowanie aplikacje itd na module masz tylko prosty sygnał antenowy bez niczego .

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Czyli fakt, że kupuję urządzenie, w którym jedna z funkcji po czasie przestaje działać to nie problem?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Oczywiście że problem ale jak widzisz świat idzie w stronę streamingu a Sony już tyle lat nie rozwiązało tego problemu . Szkoda na to czasu i życia jak czytam że ktoś już 3 płytę wymienia a ja już dawno na stream i mam to gdzieś . Ja widzę generalnie same zalety i lepszy obraz na PlayBox tv, Netflixy i inne też mam na tym boksie w tv już nie mam żadnych aplikacji bo z boxa nawet Atmos jest lepszy ja polecam się przełamać i dać sobie spokój skoro Sony nas olewa 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Mirecore wkońcu ktoś piszę do rzeczy, nie jakieś kondensatory do wymiany tylko stary procek.
Streaming to przyszłość i można używać albo zewnętrznych boxów albo używać aplikacji zainstalowanych w TV SONY np. UPC TV Go, play TV now i inne i obraz jest lepszy niż po koncentryku.
Generalnie nawet Canal plus odpalił kanały Canalplus extra 1-7 na aplikacji związane z ligą mistrzów, satelita i tv kablowa, naziemna to archaizm.
Oczywiście, że SONY wypuściło bubel, nie powinno mieć to miejsca, ale nigdy tego już nie poprawią i póki będą płyty będą je wymieniać, ale tylko na gwarancji. Później powiedzą, że płyty się skończyły i będzie dla nich po temacie.
Nauczką dla SONY było by masowe składanie reklamacji z tytułu rękojmi, a większość tego nie wie i korzysta z gwarancji. A gwarancja jest producenta i producent robi co mu pasuje i co jest dla niego najtańsze.